Nina Petkovic Zvanicni Forum

*by Fuvijan Team*

Nina konkurise za Evroviziju

Share
    Andrea
    Admin - Design Addict
    Admin - Design Addict

Female Pisces Rat

Number of posts : 2934 Points : 17913

Nina konkurise za Evroviziju

Post by Andrea on Wed Jan 21, 2009 10:48 am

Hugolina wrote:I Nina želi na Eurosong
    UČESNICA „OPERACIJE TRIJUMF” KANDIDAT ZA PUT U MOSKVU
    Podgorica - Učesnica najvećeg muzičkog rijaliti šou programa „Operacija Trijumf“ Nina Petković, prijavila se na konkurs RTCG za crnogorskog predstavnika na Eurosongu. Popularna Tivćanka, koja je ugovorom vezana za produkcijsku kuću „Emotion“ nije željela da komentariše ništa na ovu temu. Ipak, PR produkcijske kuće „Emotion“ Marinela Kvapil, za “Vijesti” je potvrdila da će Nina Petković učestvovati na konkursu RTCG, ali ni ona nije željela sa otkriva detalje vezane za kompoziciju sa kojom se takmiči popularna Crnogorka.

Nina Petković boravi u Beogradu, gdje radi na pjesmi „Bezobrazno“ čiji su atori Snežana i Mirko Vukomanović inače bivši profesori Akademije „Operacije Trijumf“. Ova kompozicija će se naći na kompilaciji pjesama učesnika popularnog muzičkog šoua. Finalisti serijala 14. februara iz Bosne i Hercegovine, kreću na turneju koja će obići sve veće gradove regiona.

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=293467

Last edited by Andrea on Thu Jan 22, 2009 11:29 am; edited 2 times in total

Admin - Design Addict
    Admin - Design Addict

Female Pisces Rat

Re: Nina konkurise za Evroviziju

Post by Andrea on Thu Jan 22, 2009 11:13 am

Hugolina wrote:Huljić spojio autore i Ninu
    PJESME MIRSADA SERHATLIĆA I AUTORSKOG TANDEMA SLAVEN KNEZOVIĆ - MINJO PERIĆ PRIJAVLJENE NA KONKURS RTGC
    Podgorica - Finalistkinja “Operacije Trijumf” i jedina takmičarka iz Crne Gore u ovom serijalu, Nina Petković, na konkurs RTCG-a predala je pjesmu “Srce balkansko”. Kompoziciju je napisao već provjereni evrovizijski tandem Slaven Knezović - Minjo Perić. Pjesme dvojice autora su u posljednjih nekoliko godina već dva puta predstavljale Crnu Goru na Eurosongu, a o tome zašto su baš izabrali Ninu Petković kao izvođača, Knezović za “Vijesti” kaže:

- Pa nije tajna, ja sam iz vaše novine saznao da treba da radim pjesmu za Ninu. Naime, do saradnje je došlo na inicijativu Tončija Huljića koji je u dogovoru sa “Emotionom”, producentom “Operacije Trijumf”, preuzeo na sebe da takmičare iz te emisije pošalje na Eurosong da predstavljaju svoje zemlje . On je smatrao da Minjo i ja, kao već iskusni na ovom takmičenju, možemo da napravimo adekvatnu pjesmu za Ninu. Huljić nas je zvao i pitao imamo li koga u planu, jer mu je bilo logično da se Nina prijavi na konkurs RTCG-a, kao jedna od najeksponiranijih učesnika koja je uspjela da stigne do finala, i da čak predstavlja našu zemlju na tom takmičenju - priča Knezović, koji je na Eurosongu 2005. dobio nagradu za najbolju kompoziciju za pjesmu “Zauvijek moja” u izvođenju grupe “No Name”.

Pjesma “Ajde kroči” koju je izveo Stevan Fedy 2007, a napisao isti autorski tandem, nastala je mnogo ranije nego što je predstavljena javnosti. Za razliku od nje, numera “Srce balkansko” nije “izvađena iz šteka”, već je namjenski rađena za Ninu.

- Pjesmu smo uradili tek pošto nas je Huljić zvao. Inače, Minjo i ja smo poznati kao tandem koji ne radi kompozicije fabrički, već ih namjenski pravimo - tvrdi Knezović, a o tome koliko se ova razlikuje od prethodne dvije numere sa kojima je ovaj tandem učestvovao na Eurosongu, ističe:

- Zna se kako se radi pjesma za Eurosong. Treba ići sa prepoznatljivom notom i riječju, pogotovo ako izvođač planira da izvede pjesmu na svom jeziku - objašnjava on.
    Kako dodaje, ne plaši se konkurencije, a na pitanje ko bi mogao otpjevati pjesmu u slučaju da RTCG odluči da promijeni izvođača, kratko je odgovorio:
    - Ne znam šta bi se tada desilo.

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=293566

Admin - Design Addict
    Admin - Design Addict

Female Pisces Rat

Post by Andrea on Fri Jan 23, 2009 11:40 pm

U svakom slucaju, Nina ipak NE IDE na Eurosong u Moskvi kao predstavnica CG.

Zvanicni predstavnik je Andrea Demirovic iz Bara, sa pjesmom Just Get Out of My Life.

Zao nam je Ninochka!

Sponsored content

Post by Sponsored content

Similar topics

-

Current date/time is Sat Jul 22, 2017 7:50 am